Update 5/10 2019

© 1995 - 2018

Finale 3 Pardubice Tjekkeit 4/10

  • 1. Gleb Chugunov Rusland 13p
  • 2. Bartosz Smektala Polen 17p
  • 3. Maksym Drabik Polen 14p
  • 4. Jaimon Lidsey Australien 15p
  • 5. Robert Lambert England 11p
  • 6. Jonas Jeppensen Danmark 11p
  • 7. Jan Kvech Tjekkiet 10p
  • 8. Dominik Kubera Polen 9p
  • 9. Patrick Hansen Danmark 8p
  • 10. Frederik Jakobsen Danmark 8p
  • 11. Rafal Karczmarz Polen 7p
  • 12. Petr Hlupac Tjekkiet 6p
  • 13. Wiktor Lampart Polen 4p
  • 14. Tim Sørensen Danmark 3p
  • 15. Nick Skorja Slovenien 2p
  • 16. Dominik Möser Tyskland 0p
  • 17. Patrik Mikel Tjekkiet DNR
  • 18. Daniel Silhan Tjekiet DNR
  • video fra løbet her.

Finale 1 Resultat Lublin polen 22/6

  • 1. Gleb Chugunov, Rusland 17p
  • 2. Bartosz Smektala, Polen 13p
  • 3. Robert Lambert, Storbritannien 14p
  • 4. Dominik Kubera, Polen 17p
  • 5. Maksym Drabik, Polen 16p
  • 6. Wiktor Lampart, Polen 11p
  • 7. Jaimon Lidsey, Australien 8p
  • 8. Jan Kvech, Tjekkeiet 8p
  • 9. Jonas Jeppesen, Danmark 8p
  • 10. Nick Skorja, Slovenien 7p
  • 11. Frederik Jakobsen, Danmark 6p
  • 12. Viktor Trofymov, Polen 5p
  • 13. Patrick Hansen, Denmark 4p
  • 14. Rafal Karczmarz, Polen 2p
  • 15. Tim Sørensen, Danmark 1p
  • 16. Dominik Möser, Tyskland 0p
  • 17. Kamil Nowacki, Polen 0p
  • 18. Mateusz Cierniak, Polen 0p

Finale 2 Resultat Güstrow Tyskland 14/9

  • 1. Dominik Kubera, Polen 19p
  • 2. Maksym Drabik, Polen 19p
  • 3. Jan Kvech, Tjekkeiet 12p
  • 4. Bartosz Smektala, Polen 15p
  • 5. Gleb Chugunov, Rusland 9p
  • 6. Wiktor Lampart, Polen 9p
  • 7. Michael Haertel Tyskland 8p
  • 8. Tim Sørensen, Danmark 8p
  • 9. Jonas Jeppesen, Danmark 7p
  • 10. Robert Lambert, Storbritannien 7p
  • 11. Jaimon Lidsey, Australien 6p
  • 12. Frederik Jakobsen, Danmark 6p
  • 13. Rafal Karczmarz, Polen 4p
  • 14. Patrick Hansen, Denmark 3p
  • 15. Dominik Möser, Tyskland 3p
  • 16. Lukas Bauemann Tyskland 2p
  • 17. Nick Skorja, Slovenien 1p
  • 18. Leon Arnheim Tyskland 0p

Kalender 2019

  • 25/5 U21 Kval 1: Pardubice Tjekkiet Heatskema
  • 25/5 U21 Kval 2: Stralsund Tyskland Heatskema
  • 25/5 U21 Kval 3: Krakow Polen Heatskema
  • 22/6 U21 Finale 1 Lublin Polen Heatskema
  • 14/9 U21 Finale 2 Güstrow Tyskland Heatskema
  • 4/10 U21 Finale 3 Pardubice Tjekkiet Heatskema
  • ------
  • Stillingen her.

Kalender Hold VM

  • 29/6 U21 Hold vm Semifinale 1 Daugavpils Letland
  • 29/6 U21 Hold vm Semiifnale 2 Vetlanda Sverige
  • 12/7 U21 Hold vm finale Manchester England