Update 24/7 2018

© 1995 - 2018

Resultat finale 2

  • 1. Maksym Drabik 21p
  • 2. Bartosz Smektala 18p
  • 3. Daniel Bewley 14p
  • 4. Dominik Kubera 13p
  • 5. Robert Lambert 13p
  • 6. Andreas Lyager 10p
  • 7. Wiktor Lampart 9p
  • 8. Joel Kling 8p
  • 9. Patrick Hansen 8p
  • 10. Filip Hjelmland 5p
  • 11. Daniel Kaczmarek 5p
  • 12. Frederik Jakobsen 5p
  • 13. Nick Skorja 5p
  • 14. Robert Chmiel 3p
  • 15. Davis Kurmis 1p
  • 16. Daniel Spiller 0p
  • 17. Szymon Szlauderbach DNR
  • 18. Wiktor Trofimow DNR

Resultat finale 1

  • 1. Maksym Drabik 20p
  • 2. Robert Lambert 17p
  • 3. Bartosz Smektala 17p
  • 4. Oleg Mihailova 12p
  • 5. Dominik Kubera 12p
  • 6. Frederik Jakobsen 11p
  • 7. Daniel Kaczmarek 8p
  • 8. Patrick Hansen 7p
  • 9. Andreas Lyager 7p
  • 10. Daniel Bewley 7p
  • 11. Joel Kling 6p
  • 12. Artiom Trofimov 5p
  • 13. Filip Hjelmland 4p
  • 14. Nick Skorja 3p
  • 15. Robert Chmiel 1p
  • 16. Filip Hajek 1p
  • 17. Davis Kurmis 0p
  • 18. Ernest Matjuszonoks 0p

Resultat U21 Kval 1

  • 1. Patrick Hansen 14p
  • 2. Daniel Kaczmarek 12p +3
  • 3. Maksym Drabik 12p +2
  • 4. Nick Skorja 10p +3
  • ----------------------
  • 5. Filip Hajek 10p +2
  • 6. Zach Wajtknecht 10p +1
  • 7. Mattia Lenardzuzzi 9p
  • 8. Patrik Mikel 8p
  • 9. David Pacalaj 8p
  • 10. Sandro Wassemann 7p
  • 11. Emil Milberg 6p
  • 12. Niklas Säyriö 4p
  • 13. Lucas Torresi 3p
  • 14. Steven Labouyrie3p
  • 15. Gaetan Stella 2p
  • 16. Pavel Cermak 1p
  • 17. Frantisek Klier 0p
  • 18. Mike Jacopetti DNR

Resultat U21 Kval 2

  • 1. Gleb Chugunov13p +3
  • 2. Daniel Bewley13p +2
  • 3. Dominik Kubera 13p +1
  • 4. Frederik Jakobsen12p
  • ---------------------
  • 5. Filip Hjelmland 11p
  • 6. Joel Kling 11p
  • 7. Luke Becker 7p
  • 8. Jonas Jeppesen 7p
  • 9. Dominik Möser6p
  • 10. Nathan Greaves 6p
  • 11. Anton Karlsson 5p
  • 12. Lasse Fredriksen 5p
  • 13. Kyle Thomson 4p
  • 14. Davis Kurmis4p
  • 15. Christoffer Selvin 2p
  • 16. Henri Ahlbom 1p
  • 17. Elvis Avgucevics 0p
  • 18. William Björling DNR
  • -----------------

Resultat U21 Kval 3

  • 1. Robert Lambert14p +3
  • 2. Bartosz Smektala 14p +0
  • 3. Andreas Lyager 13p
  • 4. Robert Chmiel 12p
  • ------------------
  • 5. Wiktor Lampaet 11p
  • 6. Daniel Spiller 9p
  • 7. Jaimon Lidsey 8p
  • 8. Szymon Szlauderbach8p
  • 9. Lukas Fienhage 8p
  • 10. Christian Thaysen6p
  • 11. Roman Lachbaum 5p
  • 12. Jan Kvech 4p
  • 13. Alexander Woentin3p
  • 14. Josef Novak3p
  • 15. Dmitro Mostovik 1p
  • 16. Dennis Fazekas 1p
  • 17. Thomas Valladon 0p
  • 18. Broc Nicol 0p
  • ------

Kalender

  • 16/6 U21 Kval Liberc Tjekkiet Heatskema
  • 16/6 U21 kval Vetlanda sverige Heatskema
  • 16/6 U21 Kval Rawicz Polen Heatskema
  • 29/6 U21 Finale 1 Daugavpils Letland Heatskema
  • 22/7 U21 Finale 2 Leszno Polen Heatskema stillingen her.
  • 28/9 U21 Finale 3 Pardubice Tjekkiet

Kalender Hold VM

  • 14/7 U21 Hold VM semifinale 1 Riga Letland Heatskema
  • 14/7 U21 Hold VM semifinale 2 Glasgow Skotland Heatskema
  • 18/8 U21 Hold VM finale Outrup Danmark