Denne side er med historie resultater som jeg selv har se og de fleste løb er kørt i Slangerup. Men der er også løb fra andre baner i Danmark også løb fra andre lande.
Denne side dækker 2011.


This page is historic results that I have see and most races are run in Slangerup. But there are also races from other tracks in Denmark and also races from other countries. All heatskema is scanned in pdf file.
This page covers 2011

Dansk Mesterskab Kvartfinale Glumsø 23/4 2011

  • 1. Charlie Gjedde Esbjerg 14p
  • 2. Jesper B. Monberg Esbjerg 14p
  • 3. Peter kildemand Fjelsted 13p
  • 4. Lasse Bjerre Slangerup 12p
  • 5. Michael Palm Toft Outrup 10p +3
  • -----------------------------------
  • 6. Nicki Barrett Fjelsted 10p +2
  • -----------------------------------
  • 7. Kaspewr Lykke Nielsen Esbjerg 9p
  • 8. Klaus Jakobsen Vojens 6p
  • 9. Tommy Pedersen Munkebo 6p
  • 10. Dennis Spicker Outrup 5p
  • 11. Marc Randrup Vojens 5p
  • 12. Nikolaj Busk Jakobsen Holstebro 4p
  • 13. Dennis Pedersen Glumsø 3p
  • 14. Kenneth Dyrvig Jensen Outrup 3p
  • 15. Jannik Leerberg Glumsø 3p
  • 16. Patrick Bjerregaard Holsted 2p
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Speedway League Match Slangerup 4/5 2011

  • 1. Slangerup 43p
  • -------------------------
  • Jason Crump 10p
  • Kenneth H. Hansen 14p
  • Jesper B. Monberg 9p
  • Nicki Barrett 3p
  • Mikkel Michelsen 7p
  • ----------------------
  • 2. Holsted 41p
  • -------------------------
  • Nicki Pedersen 16p
  • Nicolai Klindt 7p
  • Patrick Hougaard 10p
  • Niklas Porsing 4p
  • Henrik Møller 4p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Allsvenskan Match Malmö Motoratadion 5/5 2011

  • 1. FNC Gnistorna 52p
  • -------------------------
  • Mattias Thörnblom 2p
  • Mattias Nilsson 10p
  • Mikkel B. Jensen 11p
  • Jesper S. Kristiansen 4p
  • Mikael Max 12p
  • Robert Pettersson 5p
  • Christian Isomettä 8p
  • ----------------------
  • 2. Avantia 37p
  • -------------------------
  • Tero Arnio 5p
  • Freddy Godlund 5p
  • Szymon Wozniak 13p
  • Victor Palovaara 2p
  • Vitor Bergström 9p
  • Tim Gudmundsson 3p
  • Andreas Berglund 0p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

U21 VM Kvartfinale Malmö Motoratadion 21/5 2011

  • 1. Simon Gustafsson Sverige 15p
  • 2. Linus Sundström Sverige 13p
  • 3. Michael Jepsen Jensen Danmark 12p
  • 4. Mikkel B. Jensen Danmark 10p
  • 5. Kim Nilsson Sverige 10p
  • 6. Ludvig Lindgren Sverige 9p +3
  • ---------------------------------
  • 7. Kalle Katajisto Finland 9p +2
  • 8. Jari Mäkinen Finland 6p
  • 9. Jonas B. Andersen Danmark 6p
  • 10. Anders Mellgren Sverige 6p
  • 11. Michael Palm Toft Danmark 5p
  • 12. Mikkel Michelsen Danmark 4p
  • 13. Niko Siltaniemi Finland 4p
  • 14. Timo Lahti Finland 4p
  • 15. Viktor Palovaara Sverige 3p
  • 16. Kenni Nissen Danmark 2p
  • 17. Jacob Thorsell Sverige 2p
  • 18. Tim Gudmundsson Sverige DNR
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Dansk Mesterskab Finale 1 Slangerup 3/6 2011

  • 1. Nicki Pedersen Holsted 14p
  • 2. Jesper B. Monberg Esbjerg 13p
  • 3. Peter Kildemand Fjelsted 12p
  • 4. Bjarne Pedersen Holstebro 11p
  • 5. Kenneth K. Hansen Slangerup 11p
  • 6. Leon Madsen Esbjerg 10p
  • 7. Nicolai Klindt Outrup 9p
  • 8. Niels Kr. Iversen Holsted 8p +3
  • 9. Ulrich Østergaard Holsted 8p +2
  • 10. Kenni A. Larsen Munkebo 5p
  • 11. Michael Jepsen Jesnen Vojens 4p
  • 12. Nicki Barrett Fjelsted 4p
  • 13. Kenneth Bjerre Slangerup 3p
  • 14. Jonas B. Andersen Brovst 2p
  • 15. Mads Korneliussen Outrup 2p
  • 16. Charlie Gjedde Esbjerg 1p
  • 17. Mikkel B. Jensen Glumsø 2p
  • 18. Michael Palm Toft Outrup 1p
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Speedway League Match Slangerup 8/6 2011

  • 1. Slangerup 44p
  • -------------------------
  • Gerg Hancock 14p
  • Kenneth K. Hansen 6p
  • Jesper B. Monberg 13p
  • Mikkel Michelsen 6p
  • Nicki Barrett 5p
  • ----------------------
  • 2. Outrup 39p
  • -------------------------
  • Antonio Lindbäck 11p
  • Ryan Fisher 8p
  • Kenni A. Larsen 9p
  • Claes Nedermark 7p
  • Marc Ramdrup 4p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Dansk Speedway Grand Prix Parken København 11/6 2011

  • 1. Jason Crump Australien 12p
  • 2. Jaroslaw Hampel Polen 11p
  • 3. Tomasz Gollob Polen 11p
  • 4. Chris Holder Australien 10p
  • 5. Gerg Hancock USA 10p
  • 6. Fredrik Lindgren Sverige
  • 7. Chris Harris England 7p
  • 8. Nicki Pedersen Danmark 7p
  • ------------------------------------
  • 9. Emil Sayfutdinov Rusland 7p
  • 10. Artem Laguta Rusland 7p
  • 11. Andreas Jonsson Sverige 7p
  • 12. Rune Holta Polen 6p
  • 13. Kenneth Bjerre Danmark 6p
  • 14. Antonio Lindbäck Sverige 5p
  • 15. Janusz Kolodziej Polen 3p
  • 16. Mikkel B. Jensen Danmark 2p
  • 17. Michael Jepsen Jensen Danmark DNR
  • 18. Kenni Arendt Larsen Danmark DNR
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--
  • Semifinale 1
  • 1. Gerg Hancock USA
  • 2. Jason Crump Australien
  • 3. Fredrik Lindgren Sverige
  • 4. Chris Harris England
  • -------------------
  • Semifinale 2
  • 1. Tomasz Gollob Polen
  • 2. Chris Holder Australien
  • 3. Jaroslaw Hampel Polen
  • 4. Chris Harris England
  • --------------------------
  • Finale
  • 1. Tomasz Gollob Polen
  • 2. Jason Crump Australien
  • 3. Chris Holder Australien
  • 4. Gerg Hancock USA
  • -----------------------------

Elitserien Match G&B Arena Målilla 5/7 2011

  • 1. Indianerna 45p
  • -------------------------
  • Ryan Sullivan 6p
  • Joonas Kylmäkorpi 10p
  • Bjarne Pedersen 7p
  • Niels kr. Iversen 8p
  • Piotr Protasiewicz 4p
  • Antonio Lindbäck 6p
  • Simon Gustavsson 4p
  • ----------------------
  • 2. Dackarna 44p
  • -------------------------
  • Andreas Jonsson 18p
  • Hans Andersen 5p
  • Fredrik Lindgren 8p
  • Ricky Kling 0p
  • Rune Holta 7p
  • Daniel King 3p
  • Joel Larsson 3p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--


Allsvenskan Match Smedstadion Eskilstuna 7/7 2011

  • 1. Ikaros Smederna 56p
  • -------------------------
  • Magnus Zetterström 10p
  • Linus Eklöf 7p
  • Kenni A. Larsen 10p
  • Henrik Karlsson 8p
  • Thomas H. Jonasson 11p
  • Daniel Gunnestad 3p
  • Daniel Hendersson 7p
  • ----------------------
  • 2. Rospiggarna 34p
  • -------------------------
  • Kauko Nieminen 10p
  • Jari Mäkinen 0p
  • Kin Nilsson 4p
  • Andreas Messing 2p
  • Simon Gustafsson 11p
  • Linus Lydin 5p
  • Timo Lahti 2p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Fim Speedway Youth Gold Trophy 250cc Finale Norrköping 10/7 2011

  • 1. Eduard Krcmar Tjekkiet 14p +3
  • 2. Victor Palovaara Sverige 14p +2
  • 3. Ondrej Smetana Tjekkiet 12p +3
  • 4. Bradley Wilson Dean New Zeland 12p +F
  • 5. Fredrik Engman Sverige 11p
  • 6. Jonas Engdahl Sverige 10p
  • 7. Maik Hofmann Tyskland 10p
  • 8. Brady Mudgway New Zeland 8p
  • 9. Steven Mauer Tyskland 8p
  • 10. Andre Majewski Tyskland 7p
  • 11. Adrian Bergqvist Sverige 7p
  • 12. Michele Paco Castagna Italien 6p
  • 13. Valentin Grobauer Tyskland 6p
  • 14. Dario Del Torre Italien 5p
  • 15. Josh Bates England 5p
  • 16. Michal Skurla Tjekkiet 4p
  • 17. Tanner Kane USA 3p
  • 18. Jeremy Cipinski Tyskland 1p
  • -----------------------
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--
  • --- Link til side jeg lavet i 2011, her.

Elitserie Match Vetlanda 19/7 2011

  • 1. Elit Vetlanda 56p
  • -------------------------
  • Thomas H. Jonasson 11p
  • Peter Karlsson 6p
  • Jaroslaw Hampel 12p
  • Patrick Hougaard 7p
  • Jason Crump 7p
  • Martin Vaculik 12p
  • Jacob Thorssell 1p
  • ----------------------
  • 2. Valsarna 34p
  • -------------------------
  • Dave Watt 0p
  • Krzysztof Buczkowski 6p
  • Grigory Laguta 11p
  • Artem Laguta 2p
  • Daniel Nermark 9p
  • Victor Palovaara 2p
  • Tomasz Gapinski 4p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

U21 VM Finale 1 Poole Speedway 24/7 2011

  • 1. Darcy Ward Australien 14p +3
  • 2. Maciej Janowski Polen 14p +2
  • 3. Dennis Anderson Sverige 14p +R
  • 4. Piotr Pawlicki Polen 12p
  • 5. Patryk Dudek Polen 9p
  • 6. Przemyslaw Pawlicki Polen 9p
  • 7. Joe Haines England 8p
  • 8. Martin Vaculik Slovakiet 8p
  • 9. Michael Jepsen Jensen Danmark 8p
  • 10. Dino Kovacic Kroatien 6p
  • 11. Steven Worrall England 4p
  • 12. Oskar Faijfer Polen 3p
  • 13. Paul Starke England 3p
  • 14. Bartosz Zmarzlik Polen 3p
  • 15. Simon Gustafsson Sverige 2p
  • 16. Jerran Hart England 2p
  • 17. Ashley Morris England 0p
  • 18. Oleksandr Loktaev Ukriane 0p
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Allsvenskan Match Malmö Motoratadion 4/8 2011

  • 1. FNC Gnistorna 46p
  • -------------------------
  • David Ruud 10p
  • Oliver Berntzon 4p
  • Mikkel B. Jensen 10p
  • Robert Pettersson 6p
  • Mikael Max 5p
  • Mattias Nilsson 4p
  • Mattias Thörnblom 7p
  • ----------------------
  • 2. Rospiggarna 44
  • -------------------------
  • Kim Nilsson 6p
  • Andreas Messing 2p
  • Simon Gustafsson 7p
  • Jari Mäkinen 4p
  • Andreas Jonsson 15p
  • David Hillborg 3p
  • Timo Lahti 7p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.-- Tilskurer 2137

Dansk Mesterskab finale 2 Esbjerg 5/8 2011

  • 1. Nicki Pedersen Holsted 28p
  • 2. Niels Kr. Iversen Holsted 22p
  • 3. Jesper B. Monberg Esbjerg 22p
  • 4. Leon Madsen Rsbjerg 20p
  • 5. Nikolai klindt Outrup 19p
  • 6. Kenneth Bjerre Slangerup 17p
  • 7. Bjarne Pedersen Holstebro 17p
  • 8. Kenneth K. Hansen Slangerup 16p
  • 9. Peter Kildemand Fjelsted 13p
  • 10. Mads Korneliussen Outrup 13p
  • 11. Ulrich Østergaard Holsted 12p
  • 12. Kenni Arendt Larsen Munkebo 10p
  • 13. Patrick Hougaard Holsted 10p
  • 14. Michael Jepsen Jensen Vojens 10p
  • 15. Nicki Barrett Fjelsted 6p
  • 16. Jonas B. Andersen Brovst 5p
  • 17. Charlie Gjedde Esbjerg 2p
  • 18. Tommy Pedersen Holsted 1p
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.-- tilskuere 7962

Speedway League Match Slangerup 17/8 2011

  • 1. Slangerup 54p
  • -------------------------
  • Gerg Hancock 12p
  • Kenneth K. Hansen 12p
  • Jesper B. Monberg 8p
  • Mikkel Michelsen 11p
  • Nicki Barrett 11p
  • ----------------------
  • 2. Esbjerg 32p
  • -------------------------
  • Sebastian Ulamek 12p
  • Zbigniew Suchecki 2p
  • Leon D. Madsen 9p
  • Steen Jensen 4p
  • Kasper Lykke Nielsen 5p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Grand Prix Challenge Finale Vetlanda 20/8 2011

  • 1. Antonio Lindbäck Sverige 12p +3
  • 2. Bjarne Pedersen Danmark 12p +2
  • 3. Piotr Protasiewicz Polen 11p
  • 4. Martin Vaculik Slovakiet 10p
  • 5. Krzysztof Kasprzak Polen 10p
  • 6. Peter Ljung Sverige 8p
  • 7. Leon Madsen Danmark 8p
  • 8. Sebastian Ulamek Polen 6p
  • 9. Krzysztof Buczkowski Polen 6p
  • 10. Joonas Kylmäkorpi Finland 6p
  • 11. Jesper B. Monberg Danmark 6p
  • 12. Grzegorz Walasek Polen 6p
  • 13. Matej Zagar Slovenien 6p
  • 14. Hans Andersen Danmark 5p
  • 15. Simon Gustafsson Sverige 4p
  • 16. Vitor Golubovski Rusland 1p
  • 17. Dave Watt Australien 2p
  • 18. David Ruud Sverige DNR
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--
  • --- Link til side jeg lavet i 2011, her.

Nordic Speedway Grand Prix Vojens 10/9 2011

  • 1. Gerg Hancock USA 13p
  • 2. Kenneth Bjerre Danmark 12p
  • 3. Jason Crump Australien 10p
  • 4. Emil Sayfutdinov Rusland 9p
  • 5. Nicki Pedersen Danmark 9p
  • 6. Chris Holder Australien 9p
  • 7. Fredrik Lindgren Sverige 9p
  • 8. Artem Laguta Rusland 9p
  • --------------------------
  • 9. Andreas Jonsson Sverige 8p
  • 10. Jaroslaw Hampel Polen 8p
  • 11. Antonio Lindbäck Sverige 6p
  • 12. Tomasz Gollob polen 5p
  • 13. Chris Harris England 5p
  • 14. Rune Holta Polen 3p
  • 15. Bjarne Pedersen Danmark 3p
  • 16. Janusz Kolodziej Polen 2p
  • 17. Michael Jepsen Jensen Danmark DNR
  • 18. Mikkel Michelsen Danmark DNR
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--
  • Semifinale 1
  • 1. Gerg Hancock USA
  • 2. Chris Holder Australien
  • 3. Nicki Pedersen Danmark
  • 4. Emil Sayfutdinov Rusland
  • -------------------
  • Semifinale 2
  • 1. Jason Crump Australien
  • 2. Fredrik Lindgren Sverige
  • 3. Kenneth Bjerre Danmark
  • 4. Artem Laguta Rusland
  • --------------------------
  • Finale
  • 1. Gerg Hancock USA
  • 2. Jason Crump Australien
  • 3. Fredrik Lindgren Sverige
  • 4. Chris Holder Australien
  • -----------------------------

Speedway League Match Slangerup 14/9 2011

  • 1. Slangerup 56p
  • -------------------------
  • Kenneth K. Hansen 6p
  • Mikkel Michelsen 15p
  • Jesper B. Monberg 15p
  • Nicki Barrett 11p
  • Miroslaw Jablonski 9p
  • ----------------------
  • 2. Fjelsted 30p
  • -------------------------
  • Peter Kildemand 14p
  • Robin Aspegren 2p
  • Eric Andersson 4p
  • Michael Palm Toft 8p
  • Jacob Bukhave 2p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

63. Zlata Prilba / Golden Helmet Pardubice 2/10 2011

Stor Finale 1 - 6

  • 1. Rune Holta Polen
  • 2. Antonio Lindbäck Sverige
  • 3. Piotr Pawlicki Polen
  • 4. Lasse Bjerre Danmark
  • 5. Dave Watt Australien
  • 6. Kenneth Bjerre Danmark
  • -----------------------------

Lille Finale 7 - 12

  • 1. Hans Andersen Danmark
  • 2. Martin Vaculik Slovakiet
  • 3. Ales Dryml Tjekkiet
  • 4. Tomas Suchanek Tjekkiet
  • 5. Przemtslaw Pawlicki Polen
  • 6. Tobias Busch Tyskland
  • -----------------------------

Tjekkisk Mesterskab finale 2 Prag 3/10 2011

  • 1. Matej Kus Marketa Praha 14p
  • 2. Tomas Suchanek Pardubice 13p +3
  • 3. Ales Dryml Pardubice 13p +2
  • 4. Filip Sitera Mseno 13p +R
  • 5. Vaclav Milik Pardubice 12p
  • 6. Jan Holub Mseno 9p
  • 7. Jan Jaros Mseno 7p
  • 8. Zdenek Simota Marketa Praha 6p
  • 9. Eduard Krcmar Slany 6p
  • 10. Roman Cejka Slany 5p
  • 11. Jaroslav Petrak Pardubice 5p
  • 12. Michal Dudek Slany 5p
  • 13. Martin Malek Brezolupy 3p
  • 14. Ondrej Veverka Marketa Praha 3p
  • 15. Martin Gavenda Marketa Praha 2p
  • 16. Pavol Pucko Marketa Praha 0p
  • 17. Ondrej Smetana Marketa Praha 2p
  • 18. Zdenek Holub Marketa Praha 2p
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--