Denne side er med historie resultater som jeg selv har se og de fleste løb er kørt i Slangerup. Men der er også løb fra andre baner i Danmark også løb fra andre lande.
Denne side dækker 2009.


This page is historic results that I have see and most races are run in Slangerup. But there are also races from other tracks in Denmark and also races from other countries. All heatskema is scanned in pdf file.
This page covers 2009

Eliteserie Match Lastpartner Arean Motala 26/5 2009

  • 1. Piraterna 64p
  • -------------------------
  • Rafal Dobrucki 7p
  • Antonio Lindbäck 13p
  • Jonas Davidsson 13p
  • Damian Balinski 10p
  • Daniel Nermark 5p
  • Linus Sundström 3p
  • Rafal Okoniewski 13p
  • Tomas Bäck DNR
  • ----------------------
  • 2. Vargarna 31p
  • -------------------------
  • Scott Nicholls 3p
  • Adam Skornicki 6p
  • Adrian Miedzinski 7p
  • Edward Kennett 3p
  • Adam Shields 3p
  • Kim Nilsson 1p
  • Tai Woffinden 8p
  • Jonas Andersson 0p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Piotr Protasiewicz 10 års race Kumla 27/5 2009

  • 1. Hans Andersen Danmark 14p
  • 2. Joonas Kylmäkorpi Finland 11p
  • 3. Rafal Dobrucki Polen 10p +3
  • 4. Piotr Protasiewicz Polen 10p +2
  • 5. Grzegorz Walasek Polen 9p
  • 6. Adrian Miedzinski Polen 9p
  • 7. Rune Holta Polen 9p
  • 8. Fredrik Lindgren Sverige 9p
  • 9. Henrik Gustafsson Sverige 7p
  • 10. Peter Ljung Sverige 7p
  • 11. Michal Szczepaniak Polen 6p
  • 12. Jonas Davidsson Sverige 6p
  • 13. Magnus Zetterström Sverige 4p
  • 14. Daniel Davidsson Sverige 4p
  • 15. Robin Aspegren Sverige 3p
  • 16. Krzysztof Buczkowski Polen 2p
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Svensk Speedway Grand Prix Ullevi Stadion Göteborg 30/5 2009

  • 1. Antonio Lindbäck Sverige 12p
  • 2. Emil Sayfutdinov Rusland 11p
  • 3. Andreas Jonsson Sverige 11p
  • 4. Nicki Pedersen Danmark 11p
  • 5. Jason Crump Australien 10p
  • 6. Rune Holta Polen 10p
  • 7. Fredrik Lindgren Sverige 9p
  • 8. Kenneth Bjerre Danmark 8p
  • ------------------------------------
  • 9. Tomasz Gollob Polen 7p
  • 10. Sebastian Ulamek Polen 6p
  • 11. Grzegorz Walasek Polen 6p
  • 12. Chris Harris England 5p
  • 13. Gerg Hancock USA 5p
  • 14. Hans N. Andersen Danmark 5p
  • 15. Leigh Adams Australien 3p
  • 16. Scott Nicolls England 1p
  • 17. Ricky Kling Sverige DNR
  • 18. Thomas H. Jonasson Sverige DNR
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--
  • Semifinale 1
  • 1. Antonio Lindbäck Sverige
  • 2. Jason Crump Australien
  • 3. Andreas Jonsson Sverige
  • 4. Fredrik Lindgren Sverige
  • -------------------
  • Semifinale 2
  • 1. Emil Sayfutdinov Rusland
  • 2. Nicki Pedersen Danmark
  • 3. Rune Holta Polen
  • 4. Kenneth Bjerre Danmark
  • --------------------------
  • Finale
  • 1. Emil Sayfutdinov Rusland
  • 2. Jason Crump Australien
  • 3. Antonio Lindbäck Sverige
  • 4. Nicki Pedersen Danmark
  • -----------------------------
  • --- Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Allsvenskan Match Kalvholmen Karlstad 4/6 2009

  • 1. Solkatterna 48p
  • -------------------------
  • Antonio Lindbäck 14p
  • Daniel Pytel 6p
  • Magnus Karlsson 7p
  • Viktor Bergström 3p
  • Daniel Nermark 10p
  • Peter Juul 7p
  • Oliver Berntzon 1p
  • Thimm P. Norberg 0p
  • ----------------------
  • 2. Hammarby 48p
  • -------------------------
  • Pawel Miesiac 5p
  • David Rohlen 5p
  • Martin Smolinski 10p
  • Morten Risager 8p
  • Pawel Hlib 12p
  • Freddy Godlund 3p
  • Alexander Edberg 5p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Dansk Speedway Grand Prix Parken København 13/6 2009

  • 1. Emil Sayfutdinov Rusland 14p
  • 2. Jason Crump Australien 13p
  • 3. Nicki Pedersen Danmark 10p
  • 4. Niels Kr. Iversen Danmark 9p
  • 5. Tomasz Gollob Polen 8p
  • 6. Gerg Hancock USA 8p
  • 7. Sebastian Ulmek Polen 7p
  • 8. Kenneth Bjerre Danmark 7p
  • ---------------------------------------
  • 9. GrzegorzWalasek Polen 7p
  • 10. Andreas Jonsson Sverige 7p
  • 11. Hans N. Andersen Danmark 6p
  • 12. Leigh Adams Australien 6p
  • 13. Chris Harris England 5p
  • 14. Rune Holta Polen 5p
  • 15. Scott Nicholls England 5p
  • 16. Fredrik Lindgren Sverige 3p
  • 17. Patrick Hougaard Danmark DNR
  • 18. Nikolai Klindt Danmark DNR
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--
  • Semifinale 1
  • 1. Tomasz Gollob Polen
  • 2. Nicki Pedersen Danmark
  • 3. Sebastian Ulmek Polen
  • 4. Emil Sayfutdinov Rusland
  • -------------------
  • Semifinale 2
  • 1. Jason Crump Australien
  • 2. Gerg Hancock USA
  • 3. Kenneth Bjerre Danmark
  • 4. Nicki Pedersen Danmark
  • --------------------------
  • Finale
  • 1. Jason Crump Australien
  • 2. Gerg Hancock USA
  • 3. Tomasz Gollob Polen
  • 4. Nicki Pedersen Danmark
  • -----------------------------

Speedway League Match Slangerup 17/6 2009

  • 1. Slangerup 43p
  • -------------------------
  • Jesper B. Monberg 13p
  • Henrik Vedel 8p
  • kenneth K. Hansen 10p
  • Morten Risager 10p
  • Philip Tirsdal 2p
  • ----------------------
  • 2. Holsted 41p
  • -------------------------
  • Chris Harris 14p
  • Nicolai Klindt 11p
  • Patrick Hougaard 12p
  • Simon Nielsen 3p
  • Nicklas Porsing 1p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Eliteserie Match Eskilstuna 2/7 2009

  • 1.Smederna 48p
  • -------------------------
  • Krzysztof Kasprzak 3p
  • Magnus Zetterström 10p
  • Daniel King 3p
  • Mikael Max 11p
  • Wieslaw Jagus 12p
  • Linus Eklöf 0p
  • Krzysztof Buczkovski 9p
  • Robin Henderson 0p
  • ----------------------
  • 2. Rospiggarna 48p
  • -------------------------
  • Gerg Hancock 13p
  • Henrik Gustafsson 3p
  • Janusz Kolodziej 8p
  • Chris Slabon 5p
  • Ryan Sullivan 10p
  • Maciej Janowski 7p
  • Jonas Messing DNR
  • Robin Burestad 2p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Qualification Semifinale 1 Lastpartner Arena Motala 4/7 2009

  • 1. Kenneth Bjerre Danmark 14p
  • 2. GrzegorzWalasek Polen 13p
  • 3. Jonas Davidsson Sverige 10p
  • 4. Kauko Nieminen Finland 10p
  • 5. Lukas Dryml Tjekkiet 9p
  • 6. Chris Harris England 9p
  • 7. Magnus Zetterström Sverige 8p
  • 8. Dave Watt Australien 8p
  • -------------------------------
  • 9. Antonio Lindbäck Sverige 7p
  • -------------------------------
  • 10. Morten Risager Danmark 6p
  • 11. Renat Gafurov Rusland 6p
  • 12. Matej Zagar Slovenien 5p
  • 13. Tai Woffinden England 5p
  • 14. Piotr Swiderski Polen 4p
  • 15. Jesper B. Monberg Danmark 3p
  • 16. Christian Hefenbrock Tyskland 3p
  • 17. Joonas Kylmäkorpi Finland DNR
  • 18. Matej Kus Tjekkiet DNR
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Holsted Jubilæumsløb Holsted 19/7 2009

  • 1. Holsted All Stars 47p
  • -------------------------
  • Nicki pedersen 14p
  • Henrik Møller 5p
  • Adam Czechowicz 4p
  • Nicolai Klindt 14p
  • Simon Nielsen 5p
  • Nicklas Porsing 5p
  • ----------------------
  • 2. Jubi All Stars 43p
  • -------------------------
  • Rune Holta 12p
  • Brian Karger 6p
  • Andre Korolev 0p
  • Christian Heffenbrock 11p
  • Patrick Bjerregaard 9p
  • Jeppe Schmidt 5p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Individuel cup

  • Semifinale
  • 1. Nicki pedersen
  • 2. Christian Heffenbrock
  • 3. Brian Karger
  • 4. Simon Nielsen
  • -------------------
  • Finale
  • 1. Nicki pedersen
  • 2. Nicolai Klindt
  • 3. Rune Holta
  • 4. Christian Heffenbrock
  • --------------------------

Svensk Mesterskab finale G & B Arena Målilla 25/7 2009

  • 1. Andreas Jonsson Dackarna 13p +3
  • 2. Fredrik Lindgren Dackarna 10p +3 +2
  • 3. Thomas H. Jonasson Elit Vetlanda 12p +1
  • 4. Peter Karlsson Dackarna 11p +0
  • 5. Mikael Max Smederna 8p +2
  • 6. Jonas Davidsson Piraterna 10p +1
  • 7. David Ruud Lejonen 10p +0
  • 8. Daniel Nermark Piraterna 7p
  • 9. Magnus Zetterström Smederna 7p
  • 10. Eric Andersson Masarna 6p
  • 11. Antonio Lindbäck Piraterna 6p
  • 12. Ludvig Lindgren Dackarna 6p
  • 13. Freddie Eriksson Getingarna 5p
  • 14. Henrik Gustafsson Rospiggarna 5p
  • 15. Peter Ljung Elit Vetlanda 4p
  • 16. mDaniel Davidsson Valsarna 0p
  • 17. Niklas Klingberg Griparna DNR
  • 18. Anton Rosen Masarna DNR
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Eliteserie Match Gislaved 30/7 2009

  • 1. Lejonen 61p
  • -------------------------
  • Nicki Pedersen 11p
  • Dave Watt 12p
  • David Ruud 10p
  • Chris Holder 9p
  • Piotr Swiderski 10p
  • Zibi Zuchecki 6p
  • Dennis Andersson 3p
  • Anton Göthberg DNR
  • ----------------------
  • 2. Piraterna 35p
  • -------------------------
  • Jonas Davidsson 3p
  • Damien Balinski 1p
  • Antonio Lindbäck 6p
  • Robert Kosiecha 7p
  • Rafal Dobrucki 12p
  • Linus Sundström 1p
  • Tomasz Chrzanowski 5p
  • Oliver Berntzon DNR
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Dansk Mesterskab finale Fjelsted 7/8 2009

  • 1. Nicki Pedersen Holsted 32p
  • 2. Kenneth Bjerre Esbjerg 25p
  • 3. Hans N.Andersen Vissenbjerg 25p
  • 4. Niels Kr. Iversen Holsted 23p
  • 5. Nikolai Klindt Outrup 17p
  • 6. Patrick Hougaard Holsted 16p
  • 7. Morten Risager Slangerup 16p
  • 8. Jesper B. Monberg Esbjerg 13p
  • 9. Leon Madsen Holstebro 13p
  • 10. Ulrich Østergaard Holstebro 13p
  • 11. Mads Korneliussen Esbjerg 13p
  • 12. Michael Jepsen Jensen Vojens 11p
  • 13. Henning Bager Grinsted 9p
  • 14. Rene Bach Holstebro 6p
  • 15. Kenneth K. Hansen Slangerup 3p
  • 16. Claus Vissing Fjelsted 3p
  • 17. Simon Nielsen Holsted 0p
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Speedway League Match Slangerup 12/8 2009

  • 1. Slangerup 44p
  • -------------------------
  • Jesper B. Monberg 10p
  • Morten Risager 12p
  • Kenneth K. Hansen 14p
  • Henrik Vedel 7p
  • Philip Tirsdal 2p
  • ----------------------
  • 2. Vojens 43p
  • -------------------------
  • Edward Kennett 14p
  • Patrick Nørgaard 6p
  • Klaus Jakobsen 0p
  • Robin Törnqvist 2p
  • Michael Jepsen Jensen 20p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Scandinavian Speedway Grand Prix G & B Arena Målilla 15/8 2009

  • 1. Tomasz Gollob Polen 13p
  • 2. Jason Crump Australien 11p
  • 3. Andreas Jonsson Sverige 10p
  • 4. Hans Andersen Danmark 10p
  • 5. Antonio Lindbäck Sverige 9p
  • 6. Fredrik Lindgren Sverige 8p
  • 7. Chris Harris England 8p
  • 8. Kenneth Bjerre Danmark 8p
  • -----------------------------
  • 9. Gerg Hancock USA 8p
  • 10. Nicki Pedersen Danmark 7p
  • 11. Grzegorz Walasek Polen 6p
  • 12. Scott Nicholls England 5p
  • 13. Sebastian Ulamek Polen 5p
  • 14. Emil Sayfutdinov Rusland 5p
  • 15. Leigh Adams Australien 5p
  • 16. Rune Holta Polen 2p
  • 17. Simon Gustafsson Sverige DNR
  • 18. Ludvig Lindgren Sverige DNR
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--
  • Semifinale 1
  • 1. Tomasz Gollob Polen
  • 2. Kenneth Bjerre Danmark
  • 3. Fredrik Lindgren Sverige
  • 4. Andreas Jonsson Sverige
  • -------------------
  • Semifinale 2
  • 1. Jason Crump Australien
  • 2. Hans Andersen Danmark
  • 3. Antonio Lindbäck Sverige
  • 4. Chris Harris England
  • --------------------------
  • Finale
  • 1. Tomasz Gollob Polen
  • 2. Jason Crump Australien
  • 3. Hans Andersen Danmark
  • 4. Kenneth Bjerre Danmark
  • -----------------------------

U19 EM Hold Finale Holsted 23/8 2009

  • 1. Polen 40p
  • -------------------------
  • Maciej Janowski 15p
  • Stawomir Musielak 1p
  • Patryk Dudek 2p
  • Dawid Lampart 7p
  • Przemyslaw Pawlicki 15p
  • ----------------------
  • 2. Sverige 38p
  • -------------------------
  • Simon Gustafsson 12p
  • Anton Rosen 6p
  • Ludvig Lindgren 7p
  • Linus Sunström 5p
  • Dennis Andersson 8p
  • ----------------------
  • 3. Danmark 27p
  • --------------------------
  • Michael Jepsen Jensen 10p
  • Rene Bach 10p
  • Simon Nielsen 1p
  • Patrick Bjerregaard 0p
  • Michael Palmn Toft 6p
  • ----------------------
  • 4. Tjekkiet 15p
  • --------------------------
  • Michael Hådek 9p
  • Pavol Pucko 2p
  • Michal Dudek 0p
  • Jan Holup 2p
  • Vaclav Milik 2p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Nordic Speedway Grand Prix Vojens Danmark 29/8 2009

  • 1. Andreas Jonsson Sverige 11p
  • 2. Emil Sayfutdinov Rusland 11p
  • 3. Fredrik Lindgren Sverige 11p
  • 4. Kenneth Bjerre Danmark 11p
  • 5. Gerg Hancock USA 10p
  • 6. Nicki Pedersen Danmark 10p
  • 7. Rune Holta Polen 9p
  • 8. Sebastian Ulamek Polen 8p
  • ----------------------------------
  • 9. Jason Crump Australien 8p
  • 10. Grzegorz Walasek Polen 7p
  • 11. Tomasz Gollob Polen 7p
  • 12. Leigh Adams Australien 7p
  • 13. Hans Andersen Danmark 4p
  • 14. Scott Nicholls England 3p
  • 15. Niels Kr. Iversen Danmark 1p
  • 16. Chris Harris England 1p
  • 17. Kenneth Hansen Danmark DNR
  • 18. Morten Risager Danmark DNR
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--
  • Semifinale 1
  • 1. Emil Sayfutdinov Rusland
  • 2. Rune Holta Polen
  • 3. Fredrik Lindgren Sverige
  • 4. Gerg Hancock USA
  • -------------------
  • Semifinale 2
  • 1. Andreas Jonsson Sverige
  • 2. Kenneth Bjerre Danmark
  • 3. Nicki Pedersen Danmark
  • 4. Sebastian Ulamek Polen
  • --------------------------
  • Finale
  • 1. Andreas Jonsson Sverige
  • 2. Rune Holta Polen
  • 3. Kenneth Bjerre Danmark
  • 4. Emil Sayfutdinov Rusland
  • -----------------------------

Premier League Match Newport 13/9 2009

  • 1. Newcastle 52p
  • -------------------------
  • Kenni A. Larsen 11p
  • Derek Sneddon 4p
  • Jason King 7p
  • Rene Bach 9p
  • Mark Lemon 15p
  • Adam McKinna 0p
  • Trent Leverington 6p
  • ----------------------
  • 2. Newport 38p
  • -------------------------
  • David Howe 5p
  • James Holder 5p
  • Chris Kerr 4p
  • Jordan Frampton 10p
  • Paul Fry 6p
  • Kyle Newman 4p
  • Jonas Andersson 4p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Elite League Match Monmore Green Stadium Wolverhampton 14/9 2009

  • 1. Wolverhampton 62p
  • -------------------------
  • Fredrik Lindgren 11p
  • Nicolai Klindt 9p
  • Adam Skornicki 15p
  • Tai Woffinden 8p
  • Peter Karlsson 11p
  • William Lawson 4p
  • Joe Haines 4p
  • ----------------------
  • 2. Coventry 31p
  • -------------------------
  • Chris Harris 5p
  • Ben Barker 2p
  • Oliver Allen 4p
  • Edward Kennett 11p
  • Rory Schlein 6p
  • Ricky Wells 2p
  • Josh Auty 1p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Premier League Match Perry Barr Stadium Birmingham 16/9 2009

  • 1. Edinburgh 49p
  • -------------------------
  • Ryan Fisher 12p
  • Max Dilger 0p
  • Kevin Wolbert 12p
  • Matthew Wethers 5p
  • Michal Rajkowski 6p
  • Byron Bekker 3p
  • Aaron Summers 11p
  • ----------------------
  • 2. Birmingham 41p
  • -------------------------
  • Tomasz Piszcz 10p
  • Rusty Harrison 4p
  • Ludvig Lindgren 4p
  • Richard Sweetman 8p
  • Jason Lyons 11p
  • Jay Herne 1p
  • Lee Smart 3p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Grand Prix Challenge Coventry 18/9 2009

  • 1. Magnus Zetterström Sverige 14p +3
  • 2. Chris Holder Australien 14p +2
  • 3. Jaroslaw Hampel Polen 13p
  • -----------------------------------
  • 4. Fredrik Lindgren Sverige 12p
  • 5. Chris Harris England 10p
  • 6. Piotr Protasiewicz Polen 10p
  • 7. Kenneth Bjerre Danmark 6p
  • 8. Martin Smolinski Tyskland 6p
  • 9. Davey Watt Australien 6p
  • 10. Adrian Miedzinski Polen 6p
  • 11. Grzegorz Walasek Polen 5p
  • 12. Lukas Dryml Tjekkiet 4p
  • 13. Jonas Davidsson Sverige 3p
  • 14. Kauko Nieminen Finland 3p
  • 15. Jurica Pavlic Kroatien 3p
  • 16. Maksims Bogdanovs Letland 3p
  • 17. Morten Risager Danmark 1p
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Elite League Match Coventry 21/9 2009

  • 1. Coventry 45p
  • -------------------------
  • Chris Harris 10p
  • Olly Allen 4p
  • Ben Barker 6p
  • Edward Kennett 7p
  • Rory Schlein 11p
  • Jordan Frampton 7p
  • Ricky Wells 0p
  • ----------------------
  • 2. Swindon 45p
  • -------------------------
  • Leigh Adams 12p
  • Ryan Fisher 5p
  • Travis McGowan 5p
  • Simon Stead 8p
  • Matej Zagar 8p
  • Cory Cathercole 3p
  • Morten Risager 4p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

61 st. Zalta Prilba / Golden Helmet Pardubice 4/10 2009

Finalen 1 - 6

  • 1. Rune Holta Polen
  • 2. Grzegorz Walasek Polen
  • 3. Dave Watt Australien
  • 4. Darcy Ward Austalien
  • 5. Kenneth Bjerre Danmark
  • 6. Ryan Sullivan Australien
  • -----------------------------

Lille Finalen 7 - 12

  • 1. Hans Andersen Danmark
  • 2. Chris Holder Australien
  • 3. Matej Kus Tjekkiet
  • 4. Matej Zagar Slovenien
  • 5. Matej Ferjan Ungarn
  • 6. Denis Gizatullin Rusland
  • -----------------------------
  • Der er 38 deltager med og der køres 32 heat ialt

Tjek Extraliga match Prag Tjekkiet 5/10 2009

  • 1.PDk Mseno 43p
  • -------------------------
  • Gerg Hancock 15p
  • Vladimir Visvader 2p
  • Jan Jaros 6p
  • Filip Sitera 6p
  • Piotr Protasiewicz 14p
  • Pavel Fuksa 0p
  • ----------------------
  • 2. ZP Pardubice 39p
  • -------------------------
  • Ales Dryml 10p
  • Jesper B. Monberg 12p
  • Lukas Dryml 5p
  • Vaclav Milik 4p
  • Matej Ferjan 8p
  • Rene Vidner DNR
  • ----------------------
  • 3. AK Slany 37p
  • --------------------------
  • Michal Dudek 1p
  • Martin Malek 5p
  • Slawomir Drabik 13p
  • Sebastian Ulamek 17p
  • Krzysztof Nowacki 0p
  • Marek Cejka 1p
  • ----------------------
  • 4. PSK Olymp Praha 34p
  • --------------------------
  • Matej Kus 8p
  • Pavel Ondrasik 4p
  • Lubos Tomicek 8p
  • Pavol Picko 5p
  • Adrian Rymel 7p
  • Martin Gavenda 1p
  • ----------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--

Isspedway Cloetta Center Lindköping 7/11 2009

  • 1. Kim Nilsson Sverige 15p
  • 2. Daniel Davidsson Sverige 11p
  • --------------------------------
  • 3. Freddie Eriksson Sverige 10p
  • 4. Darcy Ward Australien 10p
  • 5. Ricky Kling Sverige 10p
  • 6. Jonas Davidsson Sverige 10p
  • --------------------------------
  • 7. Chris Holder Australien 10p
  • 8. Troy Batchelor Australien 9p
  • 9. Anders Henriksson Sverige 8p
  • 10. Slavomir Drabik Polen 7p
  • 11. Sebastian Alden Sverige 7p
  • 12. Grzegorz Walasek Polen 4p
  • 13. Pontus Aspegren Sverige 3p
  • 14. Dave Watt Australien 2p
  • 15. Antonio Lindbäck Sverige 2p
  • 16. Gerg Zengota Polen 1p
  • 17. Tomas Bäck Sverige DNR
  • 18. Tobias Bäck Sverige DNR
  • -----------------------------
  • ---Heatskema her, ind scannet i pdf fil.--
  • --Banens længe 110 m og bedste tid var 29.1 sek i heat 2. Tilskuere ca. 4000.
  • -- foto fra dette løb her. og video her.
    Freemake freeware
  • Semifinale
  • 1. Jonas Davidsson Sverige
  • 2. Freddie Eriksson Sverige
  • 3. Darcy Ward Australien
  • 4. Ricky Kling Sverige
  • --------------------------
  • Finale
  • 1. Daniel Davidsson Sverige
  • 2. Freddie Eriksson Sverige
  • 3. Kim Nilsson Sverige
  • 4. Jonas Davidsson Sverige
  • -----------------------------